ŞİFA NİYETİNE İYİLİK FESTİVALİ YAPILDI…

Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi, 1 Mayıs Salı günü Bayrampaşa’da ‘Şifa Niyetine İyilik Festivali’ düzenledi. Bayrampaşa Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen festivale birbirinden ünlü ve renkli simalar katıldı.
Program Bayrampaşa Kızılay Gençlik Kolları Başkanı Berat Akova tarafından sunulurken, festivale, İl Sağlık Komisyonu Başkanı Ali Murat Duman, Mediword Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fuat Kantarcı, Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Aydın Korkmaz, Bayrampaşa Kızılay Gençlik Kolları , 15 Temmuz Birlik ve Beraberlik Derneği, Lig Serüveni Futbol Okulu, Engelliler Sevgi Seli Derneği, Bayrampaşa Ülkü Ocağı, AK Parti Kadın Kolları, AK Parti Gençlik Kolları, Vardar’ın Üstünde Folklor Derneği Başkanı Hatullah Vardar ve çok sayıda davetli katıldı.
Bayrampaşa Belediyesi’ne bağlı olan Hayır Çarşısı için düzenlenen ‘Şifa Niyetine İyilik Festivali’ne katılan misafirler gelirken yanlarında getirdikleri ve kullanmadıkları kıyafetleri ve oyuncakları imzalı evrak karşılığında kapıda girerken teslim ettiler. Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi de bu kıyafet ve oyuncakları Hayır Çarşısına imza karşılığında bırakarak yaklaşan Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı vesilesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara bir nebze de olsa katkıda bulundular.
Program sonunda festivale katılan ve destekleyenlere sertifika verildi.

TÜM DESTEKLEYENLERE TEŞEKKÜR EDERİZ
2014 yılında Bayrampaşa’da Eğitmen İlyas Çağlayan ve Organizatör Adem Dişçi tarafından kurulan ve ihtiyaç sahiplerine yardım edebilmek ilkesine dayanarak ‘Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi, sosyal sorumluluk projeleri ağırlıklı olmak üzere bunun yanında eğitimler vermek, projeler yapmak, organizasyon ve danışmanlık yapmak amacı ile kuruldu. Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi birçok sosyal sorumluluk projeleri içinde yer alırken, Down Türkiye Derneği için bir tiyatro oynadı ve gelirini kendilerine verdiler. Azra bebek (Tay Sachs Hastalığı)  için bir sanatsal festival düzenlendi ve yine gelirini ailesine verildi.

Festivali düzenleyen Eğitmen İlyas Çağlayan ve Organizatör Adem Dişçi, “Bayrampaşa’mızda gerçekleştirdiğimiz İyilik Festivalimize katılan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Yer temini ve PR çalışmalarımızda emeklerini ve yardımlarını bizden esirgemeyen Bayrampaşa AK Parti İlçe Başkanı Ersin Saçlı’ya teşekkür ederiz. Mediword Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kantarcı tarafından 5 ihtiyaç sahibi evladımızı sünnet ettirmiş bulunmaktayız. Ayrıca festivalimize bir araba dolusu ayakkabı bağışlayan İrfan Ayakkabı Mağazaları Sahibi İrfan Arslan’a, Asya Kırtasiyesi Sahibi Harun Yeşilkır’a, Genç Matbaa Sahibi İbrahim Ege Genç’e, ihtiyaç sahibi ailelere yaş sebze ve meyve desteği veren Özüm Tarım Ürünleri Sahibi Ozan Türkoğlu’na, Avcı Mobilya Sahibi Ahmet Avcı’ya ve festivalimize katılan tüm teknik kadromuz ve sanatçılarımıza yeme içme desteği veren Gül Urfa Aile Kebap Lahmacun Salonu’nun ortaklarından Halil İbrahim Kayatepe’ye  teşekkür ederiz. Yine bizleri destekleyen Bayrampaşa Belediyesi’ne ve Başkanımız Sayın Atila Aydıner’e de teşekkürlerimizi sunarız. Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi olarak bundan sonrada hep iyilik için projeler yapacak ve iyiliği tüm insanlara iletmeye elimizden geldiği kadar nefesimizin yettiği sürece devam edeceğiz. Bizler en ufak bir ihtiyaç sahibine bile dokuna bilirsek kendimizi mutlu hissediyoruz” ifadelerini kullandılar.

2.230 comments