ŞİFA NİYETİNE MEZUNİYET TÖRENİ

Şifa Niyetine Tiyatro, Dans ve Resim Atölyesi’nin mezuniyet töreni coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Yaklaşık bir yıllık eğitimlerin ardından 4-14 yaş arası 150 öğrenci mezun olmanın sevincini yaşadı.
Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi, Şifa Niyetine Resim Atölyesi ve Şifa Niyetine Dans Atölyeleri’nin mezuniyet töreni ve gösterileri Bayrampaşa Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Programın sunuculuğunu Kadir Balık üstlendiği mezuniyet törenine, MHP Bayrampaşa ilçe Başkanı İsmail Arslan ve yönetimi, CHP Bayrampaşa ilçe Başkanı Hasan Mutlu ve yönetimi, Film-San Vakfı Müdürü Kıvanç Terzioğlu, Film-San Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Deneyici, Moda Tasarımcısı Serena Torosoğlu, iş insanı Harut Torosoğlu, Akvaryum Mobilyacılar Çarşısı Genel Müdürü Murat Cenger, İstanbul Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakan Sulu, öğrenciler, velileri ve çok sayıda davetli katıldı.
1 Eylül 2021’de eğitimlere başlayan Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi’nden 100 öğrencinin mezun olduğu bildirilirken, Yaratıcı Drama,  Diksiyon & Diyafram Doğru Nefes, Özgüven Koordinasyon Eğitimi, Konsantrasyon güçlüğü eğitimi ve Zihinde Yolculuk eğitimleri aldığı açıklandı.
30 mezun veren Şifa Niyetine Dans Atölyesi’nde ise Bale ve Modern Dans Eğitimleri verildiği bildirildi. 20 öğrencinin mezun olduğu Şifa Niyetine Resim Atölyesi’nde ise Karakalem, Hobi Resim ve GSL-GSF Kursu Hazırlık çalışmaları yapıldığı ifade edildi.
Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi’nde Kurucu-Eğitmen İlyas Çağlayan, Eğitmen Celil Mısırlı, Stajyer Egitmenler Rabia Acar ve Tuğçe Cindir, Şifa Niyetine Dans Atölyesi’nde Eğitmen Deniz Yılmaz,
Şifa Niyetine Resim Atölyesi’nde ise Eğitmen Seda Kayatepe tarafından öğrencilere eğitimler verildiği bildirildi.
Törende minik öğrenciler aldıkları eğitimlere yönelik gösterileri davetlilere sunarken büyük alkış aldılar. Öğrencilerin gösterilerinin ardından 150 öğrenciye mezuniyet sertifikaları verildi.

Çağlayan: Yaşasın sanat
Gecede bir konuşma yapan Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi kurucusu İlyas Çağlayan, “Bu sene 8. yılımızı kutladık. 3 kulvarda eğitim veren atölyelerimizin mezuniyetinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Heyecan ile beklediğimiz gün geldi ve minikler sahnedeydiler. Emeği geçen tüm eğitmenlerimize ayrı ayrı çok teşekkür ederiz. Çok keyifli çok duygusal harika bir akşam yaşadık.  Salonumuzu tıklım tıklım dolduran herkse teşekkür ederiz. Bir sonrakinde daha büyük bir salonda sizleri ağırlamaktan onur duyacağımızı belirtmek isterim. Aramıza katılarak bizlerle beraber olan herkese en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.  3 kulvarda eğitim veren atölyelerimizin mezuniyet gösterimi ailelerimiz ve seyircilerimizle buluşuyor. ‘Yaşasın sanat’ diyoruz” ifadelerini kullandı. MHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Av. İsmail Arslan ve CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu’da yaptıkları konuşmalarda genç yeteneklerimize başarılar dileyerek, “Yolları, bahtları açık olsun” ifadelerini kullandılar.

Yaz Okulu açılıyor
Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi, Yaz Okulu ile de eğitimlerine ara vermeden devam edecek. 20 Haziran’da başlayacak yaz okulunda 4-14 çocuk grubuna Oyun Oluşturma, Sokak Oyunları, Yoga, Görsel Sanatlar, Eğlenceli aktiviteler, meditasyon, halk oyunları, doru ses-nefes çalışmaları, zeka oyunları, konsantrasyon, yaratıcı drama, masal atölyesi, dil tembelliği, ritm ve özgüven dersleri verilecek. 14-18 genç grubuna ise yaratıcı drama, yoga, ritm, halk oyunları, meditasyon, senaryo yazımı, sunucu ve moderatörlük eğitimi, temel oyunculuk, diksiyon, diyafram, özgüven, doğru ses-nefes, zerafet etiğimi, görsel sanatlar, karakter eğimi ve bireysel farklılık ile eğlenceli aktivitiler konusunda eğitimler verilecek. Yetişkin gruplarına ise yaratıcı drama, diksiyon, sunucu ve moderatörlük eğitimi, ritm, yoga, meditasyon, özgüven, doğru ses-nefes, senaryo yazımı, diyafram eğitimleri verilecek ve eğlenceli aktiviteler düzenlenecek.

KAYNAK: https://www.iha.com.tr/istanbul-haberleri/sifa-niyetine-tiyatro-atolyesinde-mezuniyet-sevinci-3754741/

ŞİFA NİYETİNE TİYATRO İŞARET DİLİ 23 NİSAN KUTLAMASI

Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi’nin ortaklaşa düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında İşaret Dili ile kutlama gerçekleştirildi.

Bayrampaşa Merkez Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlikte, işaret dilinin önemine dikkat çekmek ve hiç duyamayan öğrencilere yönelik olarak işaret dili ile yapılan 23 Nisan kutlaması büyük beğeni topladı

Etkinliğin ardından yüzlerce çocuğa; bayrak, oyuncak ve balon dağıtan ekip üyeleri, çocuklarla doyasıya eğlendi.

Bayrampaşa Merkezli olan İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Adem Dişçi ve Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi Eğitmeni İlyas Çağlayan, bugüne kadar bir çok sosyal sorumluluk projesine imza attıklarını belirterek, bundan sonra da özellikle çocuklar başta olmak üzere toplumun her kesimine yönelik çalışmalarını sürdüreceklerini ifade ettiler.

BİR DOKUNUŞ BİN UMUT DERNEĞİ ‘İYİLİK KÖŞESİ’NDE

Masum yüzlerde tebessüm oluşturmak isteyen annelerden oluşan Bir Dokunuş, Bin Umut Derneği Batı Ataşehir Gönüllüleri, İyilik Köşesi’nde şehit anneler yararına kermes düzenledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Aynı zamanda etkinliğe destek veren Gülşah Yalçın imza gününde geliri de şehit anneler yararına yakın geçmişte yayınladığı “Kendini Fark Et Mutlu Ol” adlı kitabını okurları için imzaladı.

11 Mayıs Cuma Günü 10:00 – 22:00 Saatlerin de Ataşehir Palladium Alış Veriş Merkezin de İyilik Köşesi adıyla açılan Anneler Günü Standında “Bir Dokunuş, Bin Umut “ Derneği Batı Ataşehir Gönüllülerine sinema ve tiyatro sanatçıları Emre Karayel ve İlyas Çağlayan, SSED yöneticileri ve vatandaşlar destek verdi.

Haberin Devamı: http://www.itvhaber.com/bir-dokunus-bin-umut-dernegi-iyilik-kosesinde.html#ixzz5Flm8hzQA